Co to jest employer branding

people sitting down near table with assorted laptop computers

Employer branding najprościej mówiąc jest budowaniem marki pracodawcy. Czasy gdzie firma mogła przebierać w setkach ofert pracowników dostępnych na rynku już dawno minęły. Obecnie na rynku pracy to firmy muszą starać się o stworzenie pozytywnej opinii o niej samej i warunkach jakie w niej panują, aby to pracownicy do niej chętnie aplikowali, lub też zatrudnieni w niej wyspecjalizowani pracownicy nie odchodzili do firm konkurencyjnych.

Na rynku znajdziemy mnóstwo firm które tworzą swój wizerunek poprzez wszelkiego rodzaju pakiety premiowe w postaci finansowej lub niefinansowej tzw. benefity dla pracowników, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej pracowników.
Należy zauważyć, że rolą dobrego menadżera jest również odpowiedzialność za markę i wizerunek firmy, ponieważ to on bardzo często znajduje się tuż nad pracownikami. W obecnych czasach pracownicy bardzo zwracają uwagę na zasady i atmosferę panującą w firmie. Coraz częściej podkreśla się wagę takich cech jak serdeczność, życzliwość, wyrozumiałość czy troskę i  pomoc pracownikowi nie tylko jeżeli chodzi o aspekt spraw zawodowych, ale i prywatnych. Bardzo często wiele firm oferuje róznorakie benefity w postaci czy to finansowej,

Sprawdź te szkolenia i integracje. Team building, szkolenia dla HR

czy niefinansowej jednak mimo to firmy te nie cieszą się powodzeniem i dobrą opinią wśród pracowników. Skąd takie podejście? Młodzi ludzie doceniają atmosferę oraz sposób podejścia menadżera. Oprócz profesjonalizmu, powinien on cechować się bezstronnością wobec wszystkich pracowników, umiejętnością rodzielania pracy i łagodzenia wszelkiego rodzaju konfliktów. To właśnie menadżerowi powierza się funkcję stróża, który odpowiada za nastrój i atmosferę w pracy. To właśnie oni przeprowadzają rekrutację na większość stanowisk i jako pierwsi mają możliwość stworzenia tzw. pierwszegi dobrego wrażenia.

Stąd też dla menadżerów istnieje wiele szkoleń z tematyki employer branding na którym poznają nie tylko ogólne zasady stwarzania dobrego wizerunku firmy, ale również poznają swój wpływ na niego, niwelując wszelkie błędy w nim popełniane.